\
Sayılı Günler, Sınırsız Haz!

Sayılı Günler, Sınırsız Haz!

Bugün pek çoğumuzun hep duyduğu ama belki tam olarak bilgi sahibi olamadığımız bir konuya değinelim.Bir insanın temel ihtiyaçlarının neler olduğunu ve bu ihtiyaçlar karşılandığında bize hissettirdiği haz duygusunun hayatımızda ne denli önemli olduğunu açıklamaya çalışalım.Kayseri Cam Kule Aırport olarak iş seyahatleri ve tatil planlarınızda bu ihtiyaçları en güzel şekliyle karşılamak için harcadığımız çabayı siz değerli konuklarımıza göstermek amacıyla hazırladığımız yazımıza şöyle bir göz atmanız önemle tavsiye olunur.

İhtiyaçlar hiyerarşisi insan güdüleri üzerine çalışmalar yapan ve aynı zamanda psikolog olan Maslow’un ortaya çıkardığı bir teoremdir.Bu teoremini açıklamak için Maslow bir ihtiyaçlar piramidi oluşturmuştur.Piramidin alt kısmı temel ihtiyaçlardan oluşurken beşinci sıradaki ihtiyaç ise üst düzey bir ihtiyaçtan oluşmaktadır.

blog 3 300x215 - Sayılı Günler, Sınırsız Haz!Şimdi konuyu biraz detaylandıralım;
En temel ihtiyaçlarımız olan fizyolojik ihtiyaçlarla başlayalım.Bu ihtiyaçlar ; insanın yaşaması için gerekli olan su içme,yemek yeme,ısınma ve uyku gibi ihtiyaçlardır. Cam Kule olarak biz sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için çalışıyoruz. Önceliğimiz konaklarken geçirdiğiniz her dakikayı uygun sıcaklıkta geçirebilmeniz ve uyku için gereken tüm konfor ve sessizliği sizlere büyük bir hassasiyetle sağlamak. Yemek ihtiyacınızı ise tüm koşulları mevcut ve son derece hijyenik olan mutfağınızda kendi damak zevkinize göre hazırlayabileceğiniz leziz tatlarla en güzel şekilde giderebilirsiniz.

 

blog 3 2 300x257 - Sayılı Günler, Sınırsız Haz!İkinci sıradaki güvenlik ihtiyacı ise sadece fiziksel güvenlikle kalmayıp psikolojik güvenlikten de bahsetmektedir.Kayseri Cam Kule Airpot’ u tercih etmek sizlere seyahatiniz boyunca kaygıdan ve olumsuz koşullardan uzak kalmayı kendinizi daha güvende hissetmeyi dolayısıyla daha huzurlu günler geçirmenizi sağlayacaktır.Bir diğer avantajımız ise uçaktan iner inmez uzun mesafeler katetmenize ve daha fazla yorulmanıza gerek kalmadan bu güzel ortama kolaylıkla ulaşabilecek olmanızdır.

 

Gelelim üçüncü sırdaki ait olma ve sevgi ihtiyacı kısmına;
Ait olma hissi ,insanlar tarafından benimsenme, sevme, sevilme gibi daha çok duygusal ağırlıklı olan sosyal ihtiyaçlardır. Çalışanlarımızın güler yüzlü, sıcak kanlı, saygılı ve hoşgörülü hizmetleriyle bir sevgi ortamındaki huzuru tadacak ve evinizdeki rahatlığı bulacaksınız.Sanki buraya aitmişsiniz gibi hissedip, saygın ve elit koşullarda Kayseri Cam Kule Airpot’un size sağladığı mutluğu yaşamaya odaklanacaksınız.

 

Dördüncü kıstasımız olan saygı, saygınlık ihtiyacı konusunda size hakettiğiniz değerin verildiği bir ortamda saygı çerçevesinin en titiz, en özenli haliyle sizi bekliyor olacağız. Misafirlerimiz bizim için kıymetlidir. Biz ve çalışanlarımız bu konunun farkındalığı ile hizmet sağladığımız için bu konuda size en yüksek tatmini sağlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

 

Aslında temel ihtiyaçlar ilk dört basamağı içermektedir.Tüm bunlar sağlandığında bir sonraki aşama olan kendini gerçekleştirme ihtiyacı basamağına geçebiliyoruz. Hümanist yaklaşımın savunucularından olan Rogers de bu basamağı ‘tam verimlilik’ kavramıyla eşleştirmiştir. İlk dört basamakta yer alan ihtiyaçlar karşılanmadığında en üst basamağa geçmek mümkün değildir. Çünkü beşinci basamak üst düzey ihtiyaçları içermektedir.

Biz Kayseri Veda Palace Residence olarak tatil ve seyahat planlarınızda size tüm bu konaklama imkanlarını sağlayabildiğimize göre; size bu lüks ve konforun içinde sadece haz almak, mutlu olmak ve anın tadını çıkarmak düşüyor. O zaman yapılacak tek şey kalıyor, o da ‘tercihinizi Veda Palace Residence’dan yana kullanmak.’ 🙂

0 Comments

Leave your reply